Polska Izba Turystyki Młodzieżowej

Polish Chamber of Youth Tourism

Informator PITM 2020

Licznik odwiedzin:

Dziś:Dziś:93
Wczoraj:Wczoraj:174
W tym tygodniu:W tym tygodniu:959
W tym miesiącu:W tym miesiącu:2718
Ogólnie od 4.04.2014r. :Ogólnie od 4.04.2014r. :526149

Polecamy:


 wilejkaBiuro Turystyki Szkolnej MABA

Biuro Podróży Rego Bis

 

Konferencja "Bezpieczeństwo wypoczynku dzieci i młodzieży" RÓŻY WIATRÓW w WęgorzewieW  weekend (12-14 września 2014) w naszym ośrodku w Węgorzewie odbyło się spotkanie przedstawicieli biur podróży. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm zajmujących się turystyką młodzieżową a zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa i podnoszenia poziomu bezpieczeństwa wypoczynku.

Spotkanie współorganizowała Róża Wiatrów i Stowarzyszenie Bezpieczny Wypoczynek.
 

W trakcie weekendu odbyło się szkolenie z zasad bezpiecznej organizacji zajęć oraz szereg rozmów panelowych dotyczących szczegółowych zagadnień.
 
Program szkolenia był bardzo bogaty i ciekawy. Odbyły się między innymi warsztaty z bezpieczeństwa organizacji zajęć na wodzie (kajaki, jachty), szkolenia żeglarskiego, sportów ekstremalnych oraz cieszące się szczególnym zainteresowaniem warsztaty organizacji zajęć z wykorzystaniem quadów.

Wszyscy uczestnicy szkolenia mieli możliwość uczestniczenia we wszystkich rodzajach warsztatów i zajęć. Poza szkoleniem wszyscy mogli również skorzystać ze sprzętu naszego ośrodka aby natychmiast wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce.

 

Poza zajęciami praktycznymi odbyliśmy szereg bardzo interesujących spotkań panelowych, gdzie toczyły się rozmowy na temat organizacji wypoczynku dla młodzieży jak również innych bieżących tematów branżowych. Okazało się że przybyli przedstawiciele touroperatorów są żywo zainteresowani problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży i stawiają to na czele swoich priorytetów. Wymieniliśmy bardzo wiele doświadczeń, co było równie cenne jak szkolenia z programu podstawowego.

 

 

 

 

W spotkaniu uczestniczył Prezes Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej Marek Szpecht oraz kilku członków zarządu Izby.


Pan Prezes wyraził swoje zadowolenie z formuły spotkania i zadeklarował dalsze wspieranie naszej inicjatywy mającej na celu stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa obozów młodzieżowych. Na przyszły rok zaplanowaliśmy już powtórzenie imprezy, która ma szansę stać się cykliczną. Ustaliliśmy również, że będzie ona połączona z wyjazdowym posiedzeniem zarządu Izby w sprawach bezpieczeństwa i szerszym spotkaniem członków. 
Od Prezesa dowiedzieliśmy się między innymi, że członkostwo w izbie jest najlepszą gwarancją bezpieczeństwa powierzanego organizatorom dziecka.
PITM zrzesza wyłącznie firmy, które sprawę bezpieczeństwa traktują priorytetowo.
 

Izba jest jedyną organizacją branżową wśród członków której nigdy nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym w całej historii działania!

Warto zatem uczestniczyć w działaniach mających propagować troskę o bezpieczeńśtwo dzieci i młodzieży na obozach i koloniach.

 

Poza częścią szkoleniową odbył się również wieczór przy kominku i uroczysta kolacja przygotowana przez kuchnię naszego ośrodka.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. W szczególności przedstawicielom biur: Atas (Bydgoszcz i Warszawa), AT Centrum, Fregata, Gotravle, Harctur i Poszukiwacze Przygód, oraz przedstawicielom Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej i Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Zapraszamy na kolejną edycję szkoleń i warsztatów już w przyszłym roku.