Polska Izba Turystyki Młodzieżowej

Polish Chamber of Youth Tourism

Informator PITM 2020

Licznik odwiedzin:

Dziś:Dziś:109
Wczoraj:Wczoraj:122
W tym tygodniu:W tym tygodniu:231
W tym miesiącu:W tym miesiącu:3371
Ogólnie od 4.04.2014r. :Ogólnie od 4.04.2014r. :532760

Polecamy:


 wilejkaBiuro Turystyki Szkolnej MABA

Biuro Podróży Rego Bis

 


#RatujmyWycieczkiSzkolne to akcja edukacyjna zainicjowana przez branżę turystyczną. Jej celem jest popularyzacja wycieczek szkolnych w roku szkolnym 2020/2021.

RatujmyWycieczkiSzkolne to akcja edukacyjna zainicjowana przez branżę turystyczną. Jej celem jest popularyzacja wycieczek szkolnych w roku szkolnym 2020/2021. Działania mają na celu informowanie i edukowanie nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców uczniów o zasadach bezpiecznego podróżowania w dobie pandemii COVID-19.

Mamy przekonanie, że edukacyjne wycieczki szkolne to ważne uzupełnienie programu nauczania w szkole. Wyjazdy są także doskonałym sposobem na rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, budowanie relacji między uczniem a nauczycielem, a także naukę samodzielności i odpowiedzialności.

Jednak w tym roku ze zrozumiałych względów organizacja wycieczek szkolnych rodzi obawy o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Chcemy przekonać osoby decyzyjne w szkołach, że z wycieczek nie trzeba rezygnować. Można je zorganizować w odpowiedzialny i bezpieczny sposób stosując się do najważniejszych zasadach związanych z nowym reżimem sanitarnym. Wiemy że to możliwe, bo wiele podmiotów zajmujących się turystyką szkolną ma za sobą doświadczenia z obozów i kolonii letnich realizowanych zgodnie z nowymi wytycznymi.

W ramach akcji #RatujmyWycieczkiSzkolne powstała strona internetowa https://ratujmywycieczkiszkolne.pl/ oraz wydarzenie na Facebooku „Chcę pojechać na wycieczkę szkolną 2020/2021” (https://www.facebook.com/events/393718591603113/).

Zarówno na stronie jak i w mediach społecznościowych będą zamieszczane treści poradnikowe, które ułatwią zorganizowanie bezpiecznego wyjazdu dla dzieci.  Chcemy stworzyć społeczność osób, którym zależy na uratowaniu wycieczek w tym roku. Zachęcamy do dzielenia się swoją wiedzą, wymiany informacji i doświadczeń.

Wierzymy, że rzetelne informacje w przystępnej formie przekazywane w ramach akcji #RatujmyWycieczkiSzkolne zachęcą szkoły do współpracy, dzięki czemu w 2020 i 2021 roku odbędzie się wiele wartościowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Kolejny sezon z odwołanymi wycieczkami szkolnymi byłby ciosem dla wszystkich – dzieci i ich rodziców, nauczycieli oraz pogrążonej w kryzysie branży turystyki młodzieżowej. Nie chcemy do tego dopuścić!